Sposoby na białe zęby

Sposoby na białe zęby

Idealny, biały uśmiech to marzenie wielu pacjentów. Wybielanie zębów staje się coraz łatwiejsze, tańsze i wcale w tym celu nie trzeba udawać się do gabinetu dentystycznego. Istnieje wiele skutecznych metod, które pozwolą nam uzyskać krystalicznie białe zęby.

Kamień nazębny

Często wystarczy oczyścić zęby z nalotu i kamienia, aby uzębienie stało się jaśniejsze. Kamień można usunąć na kilka sposobów – mechanicznie, ultradźwiękami albo podczas piaskowania. Po oczyszczeniu zębów warto sprawdzić również plomby. Te założone kilka lat temu ulegają przebarwieniu, także mogą zmienić kolor zębów. Z tego względu warto wymienić plomby na nowe wykonane z materiałów o trwałym kolorze.

Pasty wybielające

To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na białe zęby. Efekt rozjaśnienia może być nawet o  2 tony. Kupując pastę do wybielania zębów koniecznie musimy zwrócić uwagę na wskaźnik ścieralności RDA. Nie powinien on przekraczać 200, ponieważ możemy uszkodzić szkliwo. Z tego powodu wybielającej pasty nie powinniśmy używać dłużej, niż przez 2 miesiące. Dobrym uzupełnieniem są specjalne szczoteczki i płyny do płukania ust.

Paski i żele wybielające

Kolejnym, domowym sposobem na białe zęby jest stosowanie pasków i żeli wybielających. Zęby możemy rozjaśnić o 2-4 tony, a efekt pojawi się już po 2 tygodniach. Najpopularniejsze są elastyczne paski nasączone wybielającym żelem. Nakłada się je 2 razy dziennie na 20 minut. Paski przykłada się do zębów górnych i dolnych, ale nie na całym łuku, tylko od czwórek do czwórek.

Paski i żele wybielające dostępne są w aptece bez recepty. Posiadają niskie stężenie nadtlenków, około 5%. Po około roku należy powtórzyć wybielanie, ponieważ pierwotny kolor może powrócić. Pamiętaj, że plomby, wypełnienia oraz korony protetyczne nie wybielają się.

Nakładka u dentysty

Wybielić zęby możemy także u dentysty. Nakładki wykonuje się z w gabinecie protetycznym według zrobionego wcześniej odcisku uzębienia, także jest idealnie dopasowana do szczęki. Ponadto lekarz wybierze żel o odpowiednim stężeniu, który stosuje się w domu. Nakładki należy nosić 2 razy dziennie przez 2 godziny, albo zakładać w nocy na 4 godziny. Zabieg powinniśmy powtarzać codziennie przez 4 tygodnie. Pierwsze efekty powinny się pojawić już po kilku dniach stosowania preparatu.

Wybielanie zębów stało się modne w ostatnich czasach, ale sposób na uzyskania białego uśmiechu jest coraz więcej, a zabiegi i preparaty są coraz tańsze. Hollywoodzki uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjniejsi.

Źródło: Stylewhite.pl – Wybielanie zębów w domu

2 przemyślenia nt. „Sposoby na białe zęby

  1. Niekiedy nawet unikając zabarwiających napojów, potraw, systematycznie dbając o higienę możemy borykać się z problemem żółtych zębów. Niestety, ale ja takie posiadam. Z tego też względu systematycznie chodzę na czyszczenie zębów do super dentysty w CMPdent a przy okazji na sprawdzenie, bo zęby jak się psują nie bolą. Boli to jak jest już duży problem. Przynajmniej tak mi tłumaczył dentysta więc zdecydowanie wolę zapobiegać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *