Masaż tajski a filozofia pięciu przemian

Masaż tajski a filozofia pięciu przemian

Dalekowschodnia filozofia, a w dzisiejszych czasach popularny już nurt na całym świecie, mówi w dużej mierze o harmonii życia człowieka z naturą, która systematyzuje czy porządkuje codzienne życie. Dzięki życiu w zgodzie z przyrodą, której jesteśmy nierozerwalną częścią, według założeń choćby Kuchni pięciu przemian zyskujemy zdrowie, więcej energii witalnej i balans przynoszący szczęście, uśmiech w codziennym życiu. Ukazuje prawo przyczyny i skutku, o którym nauczał sam Budda i utwierdza nas w przekonaniu, że wszystko jest ze sobą połączone.
W praktyce dieta “Pięciu przemian” sugeruje, że powinniśmy żywić się sezonowymi darami regionu, w którym mieszkamy co poza tym, że wyraża zgodność naszego życia z naturalnym rytmem – pomaga też utrzymać zdrowie w dobrej kondycji.

To dzięki utrzymaniu wymienionej równowagi pomiędzy temperaturą otoczenia, a ciepłem jakie wytwarza organizm. Ma się to bezpośrednio przekładać na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i usprawnienie procesów trawienia. Idąc za tym stwierdzeniem można dojść do wniosku, że wraz ze zmianami pór roku zmieniają się też potrzeby ludzkiego organizmu.

Potrzeby organizmu to jednak zagadnienie szersze niż dieta. Jedną z nich jest odpoczynek, relaks czy rekreacja. Okazuje się, że filozofia dalekiego wschodu w tym konkretnym aspekcie również ma odpowiedź – wyjątkowo zdrowym i efektywnym pomysłem na relaks jest masaż tajski, który również można dostosować do naturalnego cyklu zmian pór roku.

Jak dobrać masaż w odniesieniu do pory roku?

W jednym zdaniu – wystarczy wiedzieć jakie korzyści przynoszą poszczególne rodzaje masażu tajskiego. Na przestrzeni 2500 tysiąca lat historii tej unikatowej sztuki, początkowo głównie leczniczej, pojawiło się kilka wariantów i metod wykonywania zabiegów. Należy tu spojrzeć przez pryzmat potrzeb, które najczęściej rodzą się wraz ze zmianami pór roku.
I tak, zaczynając od wiosny, kiedy to wszystko budzi się do życia, zaczyna robić się cieplej warto wziąć pod uwagę masaż gorącym olejkiem kokosowym lub masaż wyszczuplający. Ten drugi od razu kojarzy się z poprawą wyglądu, ale oba z nich mają na niego znaczący wpływ.

Nie to jest jednak najistotniejsze z perspektywy życia w zgodzie z naturą. Przy masażu wyszczuplającym można powiedzieć, że mobilizujemy nasz organizm do działania – tak jak dzieje się to z żywymi istotami na wiosnę.
Głównym celem tego masażu jest rozbicie złogów tłuszczu w wyznaczonych przez Ciebie miejscach. Dzieje się to dzięki oklepywaniu wybranych partii ciała i wcieraniu w skórę rozgrzewających maści. Masaż wykonany w ten sposób pobudza cały organizm do działania – tłusz uwalnia się do krwi, jest później rozkładany na jeszcze mniejsze cząstki, a następnie po odfiltrowaniu go przez nerki opuszcza ciało przez układ wydalniczy. Dzięki temu poza samym efektem wyszczuplenia sylwetki – co przed sezonem wakacyjnym jest przez wielu bardzo pożądane – daje ciału sygnał, że czas się budzić z zimowego letargu.

Masaż gorącym olejkiem kokosowym natomiast poza błogim relaksem poprawia wygląd skóry. Zdaniem ekspertów wymieniony olejek mógłby z powodzeniem zastąpić część kosmetyków na sklepowych półkach. To za sprawą jego antyseptycznych właściwości, licznym minerałom i witaminom w nim zawartych i przeciwutleniaczom, które hamują procesy starzenia się skóry. Po takim zabiegu skóra staje się jedwabiście gładka, i nawilżona. Szczególnie ten drugi czynnik istotny jest wiosną – część z nas po siarczystych mrozach narzeka na liczne przesuszenia i piekące, pękające miejsca. Wartym uwagi jest też wyjątkowo głębokie odprężenie i odpoczynek dla umysłu. Wcierany w Twoją skórę olejek jest wcześniej odpowiednio podgrzany, a ruchy masażystki płynne i harmonijne. Po sesji takiego masażu z pewnością poczujesz jak razem z powrotem słońca i ciepła, wracają również Twoje siły witalne i chęć do działania.

Które masaże są najlepiej dopasowane do kolejnych pór roku i z jakich zabiegów korzystać latem, jesienią czy zimą? – O tym następnym razem, a tymczasem zachęcamy do sprawdzenia na sobie, jak duża mądrość kryje się w tzw. Filozofii Pięciu przemian.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *