Kursy językowe dla firm, czyli jak podnieść kwalifikacje swoich pracowników

kurs angielskiego dla firm

Doskonalenie zawodowe nie zawsze wynika z pobudek osobistych. Współcześnie często pojawia się sytuacja, w której to pracodawca zachęca do poszerzenia kompetencji pracownika, co jest opłacalne dla dwóch stron, zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Profesjonalne szkoły językowe oferują kursy językowe dla firm. Co dają takie kursy i jak wygląda oferta?

Podnieś kwalifikacje swoich pracowników

Zatrudnianie w pełni kompetentnego pracownika nie zawsze jest opłacalne dla pracodawcy. Wiąże się często z długotrwałym, żmudnym procesem, który często nie kończy się powodzeniem. Zaufanie do nowego pracownika nie jest automatyczne. Jeśli firma oczekuje skuteczności pracowników, często lepszym rozwiązaniem od rekrutacji nowej osoby na dane stanowisko jest podniesienie kwalifikacji dotychczas zatrudnianego, zaufanego pracownika. Rozwój firmy często wiąże się z poszerzeniem zakresu działalności. W każdym przypadku kiedy firma potrzebuje pracowników ze znajomością języków obcych, korzystne jest zorganizowanie kursu językowego, korzystając z usług proponowanych przez szkoły językowe. Firma wybiera do współpracy wybraną szkołę, przez co ma pełną kontrolę nad poziomem zdobywania wiedzy pracowników. Wykwalifikowany pracownik pod nadzorem firmy będzie zdecydowanie bardziej efektywny. Kurs językowy to dla pracowników swoisty zysk i dowód na to, że firma dba o zatrudnianą kadrę.

Forma kursów językowych dla firm

Zwykle oferta szkół językowych jest elastyczna. Firma może wysłać pracowników na kurs w czasie ich godzin pracy lub poza nimi . Zależnie od tego, ilu pracowników planuje przeszkolić, w ofercie znajdą się kursy indywidualne oraz grupowe.

Kursy językowe dla firm to oferta dopasowana również do stopnia zaawansowania językowego pracowników. Szkoły oferują ogólne kursy językowe, które dostarczą w intensywnym trybie ogólne słownictwo oraz zasady umożliwiające swobodną komunikację. Jeśli firma oczekuje specjalistycznego kursu dla pracowników, ofertę kursów językowych uzupełniają kursy branżowe, zwłaszcza prawnicze, medyczne, techniczne, a także finansowe. Kursy językowe są dostosowywane do stanowiska zatrudnionej osoby. Inne rodzaje kursów przewidziane są dla kadry menadżerskiej i kierowniczej, inne z kolei dla szeregowych pracowników w wyszczególnieniem różnych branż. W ofercie szkół językowych znajdziemy popularny kurs Business English, który uwzględnia specyfikę komunikacji biznesowej w języku angielskim. Język ten jest współcześnie podstawą komunikacji handlowej na całym świecie.

Korzyści kursów językowych dla pracowników

Największą korzyścią płynącą ze sponsorowania kursu językowego dla pracowników jest poszerzenie ich kompetencji. Dzięki temu pracownicy mogą prowadzić zagraniczne negocjacje, rozmowy biznesowe itp. Skuteczny rozwój pracowników przekłada się w konsekwencji na rozwój firmy. Ponadto korzyścią kursów językowych prowadzonych w ramach firmowej kadry jest integracja pracowników. Takie kursy pozwalają na szeroki zakres konwersacji w studiowanym języku. Kursy językowe w efekcie minimalizują ryzyko występowania szkodliwych konfliktów wśród pracowników, a lepsza współpraca pracowników to także zysk dla firmy.

Dobrym rozwiązaniem gwarantującym większą skuteczność nauki są kursy prowadzone w trakcie godzin pracy. Taka forma lepiej motywuje uczestników kursu. Kursy językowe dla pracowników nastawione są w większości na konwersacje. Taka forma kursu daje wysoką skuteczność nauki. Możliwe jest także przekazywanie postępów w nauczaniu w formie raportów dla szefostwa firmy.

Źródło: 123way.pl – Szkoła Językowa dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *