Jak wybrać szkołę jazdy?

Jak wybrać szkołę jazdy?

W życiu większości ludzi przychodzi moment, w którym zaczynają czuć potrzebę wyrobienia sobie prawa jazdy, kategorii B, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna w kontekście zatrudnienia oraz komunikacji na co dzień. Jak wybrać szkołę jazdy, aby być w pełni zadowolonym ze świadczonych przez nią usług, oraz przede wszystkim zdać za pierwszym razem egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego?

Opinia jest ważna

Szkoły jazdą są obecnie bardzo popularnym sposobem na zarobkowanie, dlatego nawet w małych miastach jest spory wybór ludzi oferujących kursy, szczególnie na kategorię B, uprawniającej do kierowania samochodem osobowym. W tym biznesie nadal bardzo ważną rolę odgrywa opinia i powinniśmy się, przynajmniej w części nią sugerować. Przed wyborem szkoły jazdy, warto przeprowadzić wywiad wśród swoich znajomych i członków rodziny, którzy wcześniej zdawali prawo jazdy i dowiedzieć się jakie są zalety i wady każdej ze szkoły jazdy, które bierze się pod uwagę. Jeśli dany instruktor krytykowany jest przez większość swoich kursantów, to najprawdopodobniej lepiej omijać go szerokim łukiem, żeby później nie musieć zmieniać szkoły jazdy w trakcie kursu.

Wyposażenie

Przed wybraniem szkoły jazdy warto również zainteresować się oferowanym przez nią wyposażeniem. Przykładowo należy zwrócić uwagę już na samochód, którym w czasie kursu będziemy jeździć. Warto byłoby, żeby był taki sam, jak samochód egzaminacyjny w wybranym przez nas WORDzie. Oczywiście modele aut są do siebie podobne, ale jazda takim samochodem, jak podczas kursu zdecydowanie wpływa na komfort i pewność siebie podczas egzaminu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy dana szkoła jazdy ma do swojej dyspozycji plac manewrowy, taki sam jak ten w WORDzie. Warto wiedzieć, że większość przypadków oblania egzaminów państwowych ma miejsce już na placu, dlatego ważne, aby mieć bardzo dobrze wyćwiczoną umiejętność jeżdżenia po łuku oraz ruszenia na górce. Egzamin praktyczny kosztuje aż 140 zł, więc bardzo szkoda, jeśli kursant kończy swoją przygodę już na pierwszym jej etapie – czyli placu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *