Oferta dla małolata – finanse dla najmłodszych

Oferta dla małolata - finanse dla najmłodszych

Jak pokazują liczne badania naukowe, których wyniki są publikowane nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie umiejętność zarządzania swoimi środkami finansowymi przydaje się już od najmłodszych lat. Umiejętność dobrego wydawania pieniędzy i oszczędzania ich pomaga w dalszym życiu i powinna być elementem wychowania każdego młodego człowieka już od najmłodszych lat. Dlatego, też rodzice powinni robić wszystko, aby dzieci jak najszybciej były w stanie zarządzać swoimi środkami finansowymi poprzez wykorzystanie możliwych do tego celu instrumentów bankowych. Najlepiej aplikacji bankowych. Jakich? Przede wszystkim tych podstawowych.

Konto bankowe

Dziś praktycznie każdy bank funkcjonujący na terenie naszego kraju posiada w swojej ofercie konto bankowe dla najmłodszych. Zazwyczaj uruchamiane od trzynastego roku życia. Pozwala ono na bieżące rozliczenia, dokonywanie transakcji płatniczych kartą oraz przelewów a także na oszczędzanie swoich własnych środków finansowych. Zazwyczaj, bowiem do takich kont jest zakładane również konto oszczędnościowe, które pozwala na gromadzenie swoich środków i uzyskiwanie z nich dodatkowych odsetek w postaci oszczędności.

Karty płatnicze

Praktycznie do konta, ale również czasami oferowane osobno. Wszystkie karty płatnicze, jakie są oferowane na rynku usług finansowych to te produkty, które dzieci lubią najbardziej i z których chętnie korzystają. I to zarówno w formie plastikowej jak i bardziej zdigitalizowanej. Płatność nimi pozwala na analizę wszystkich wydatków oraz sprawdzenie czy, w którymkolwiek z miejsc nie powinny powstać dodatkowe oszczędności. W ten sposób można, więc wskazać potencjalne zagrożenia w edukacji finansowej i pokazać, na jakie elementy dziecko wydaje zbyt wiele a na jakie może sobie pozwolić bardziej.

Inwestycje specjalne

Dla bardziej zaawansowanych dzieci możliwe są również małe inwestycje. Działania, które pozwolą na pomnażanie ich środków oraz budowanie odpowiedniego kapitału. W ten sposób tworzą dla siebie podwaliny dla przyszłościowego własnego biznesu. Im szybciej im się to uda tym oczywiście zdecydowanie lepiej pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *