Wady i zalety pracy za granicą

Wady i zalety pracy za granicą

Pomimo stale poprawiającej się sytuacji na krajowym rynku pracy, wielu Polaków jest gotowych do podjęcia pracy za granicą. Dużo osób, poza oczywistą korzyścią jaką stanowią wyższe niż w Polsce zarobki, kieruje się również pragnieniem zdobycia nowego, cennego doświadczenia i poznania zwyczajów, jakie panują w innych państwach. Często młodzi ludzie decydują się również na skorzystanie z ofert pracy sezonowej, na przykład w Holandii, poszukując korzystnych propozycji w agencjach pośrednictwa pracy.

Korzyści, jakie płyną z zatrudnienia za granicą

Praca w Holandii ma wiele zalet, a jedną z nich jest doskonała okazja do poznania Królestwa Niderlandów, a także do kontaktu z językiem holenderskim. Wyjazd to wielka szansa na efektywne zdobywanie nowych doświadczeń, poznawanie ciekawych ludzi, poszerzanie horyzontów. Drugim argumentem, jakiego nie sposób pominąć, jest wynagrodzenie za granicą.

Na przykład w Holandii minimalna stawka godzinowa wynosi blisko 9 Euro i to bez wymaganej znajomości języka. Po trzecie taki wyjazd, choćby tylko na kilka miesięcy, daje szansę na poznanie siebie i własnych ograniczeń, a dla młodych osób, które nierzadko decydują się na podjęcie pracy wakacyjnej, to również nauka samodzielności oraz odpowiedzialności. Dodatkowo wiedza oraz doświadczenie uzyskane za granicą są doceniane także przez polskich pracodawców.

Minusy pracy za granicą

Rzecz jasna, tam gdzie znajdują się pozytywy, muszą istnieć także aspekty negatywne. Jedną z największych wad pracy za granicą stanowi z pewnością konieczność opuszczenia bliskich, przyjaciół i rodziny, a taka rozłąka może również negatywnie wpływać na jakość pracy w obcym kraju, jak też rzutować na samopoczucie oraz na osiąganą satysfakcję. W przypadku wyjazdu do pracy do Holandii odległość nie jest aż tak ogromna, ale z pewnością nie pozwoli ona na częste wizyty w rodzinnym domu. Drugim aspektem jest nieznajomość języka, ale tutaj także można znaleźć optymalne rozwiązanie, jakim jest skorzystanie z oferty polskiej agencji pracy za granicą, która wyszukuje oferty, dostosowując je do potrzeb kandydatów, albo po prostu pojechać do takiej pracy z przyjacielem czy sympatią.

Tego rodzaju rozwiązanie będzie pomocne również w kwestii wszelkich formalności, które dla wielu osób stanowią poważny problem i mogą prowadzić nawet do zaniechania decyzji dotyczącej wyjazdu do pracy za granicę. Zwykle również pozostają kwestie ubezpieczenia zdrowotnego oraz korzystania z opieki medycznej, jaka zazwyczaj za granicą niesie ze sobą znaczne koszty. Jeśli dodamy do tego jeszcze różnice kulturowe z jakimi z pewnością przyjdzie nam się zmierzyć oraz konieczność przystosowania się do nowych warunków, podjęcie decyzji o wyjeździe okazuje się być nie lada wyzwaniem.

Jechać czy nie jechać? – praca w Holandii od zaraz

Przed wyjazdem należy rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”, a także dobrze się do takiego wyjazdu przygotować. Doskonałym rozwiązaniem, jakie pozwoli nam sprawdzić swoje możliwości, jest zdecydowanie się na krótki wyjazd, na przykład do pracy sezonowej, jaka w Holandii  jest bardzo popularna, a także skorzystanie z pomocy, którą oferują agencje zatrudnienia za granicą, co pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych formalności. Agencje pracy za granicą dysponują przecież szeregiem ofert pracy w Holandii, by każdy mógł wybrać najbardziej odpowiadającą własnym potrzebom i wymaganiom.

Ponadto decyzja o krótkoterminowym wyjeździe daje nam również pewność, iż oferta pracy jest legalna, zawarta na mocy odpowiedniej umowy, a wynagrodzenie zostanie nam wypłacone w terminie. Wiąże się ona również z odpowiednim ubezpieczeniem, a także zakwaterowaniem w pobliżu miejsca zatrudnienia, co pozwala na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale również czasu. W zamian można zyskać nie tylko lepsze niż w kraju wynagrodzenie, ale również możliwość obcowania z inną kulturą i zwiedzania interesujących miejsc.

Źródło: https://www.faspacking.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *